Ekoregion Úhlava na Šumavě - region příjemný pro život i pro aktivní odpočinek a relaxaciEkoregion Úhlava je šumavský mikroregion, který se rozkládá kolem města Nýrsko - Nýrsko zde tvoří přirozené centrum, nachází se zde veškerá potřebná občanská vybavenost. Nejsevernější obcí jsou Všeruby na Domažlicku a nejjižnější Hamry (jako jediné z obcí mikroregionu se nacházejí na území Chráněné krajinné oblasti Šumava). Nejbližším větším městem jsou Klatovy.

Nýrsko - Dešenice - Janovice nad Úhlavou - Strážov - Hamry - Chudenín - Všeruby - Čachrov - Klenová - Bezděkov

Pro region je příznačná krásná příroda Šumavy a Bavorského lesa kolem vrchu Ostrý, která je protkána mnohými turistickými a cyklistickými stezkami. Místní krajina skýtá řadu míst s vyhlídkou do malebné krajiny Šumavy. Je zde spoustu staveb a stavbiček, které souvisí s místní bohatou poutní a obchodní historií, kterou určila poloha regionu na trase Regensburg-Plzeň-Praha. Proto zde stojí řada kaplí, kapliček, kostelů, křížků a tvrzí, zřícenin a zámečků. Nechte se zlákat na návštěvu a prohlédněte si zajímavá místa regionu!

Navštivte tento klidný kout Šumavy i v zimě, krásné sněhové scenérie, přeshraniční běžkařská stezka Hamry-Rittsteig a sousední bavorská lyžařská střediska Hohenbogen a Javor si jistě oblíbíte! V nabídce je i dostatečné zázemí pro pobyt v Ekoregionu Úhlava na Šumavě - vybrat si můžete z místních ubytovacích a stravovacích zařízení, která jsou nositeli tzv.Marketingové značky Ekoregionu Úhlava.